ویژگی های پرینترهای لیزری

در اینجا سعی شده تا با به روز کردن مطالب این بخش ویژگی های پرینتر های لیزری مختلف آورده شود.

پرینترهای لیزری عموما یک شکل نیستند و از لحاظ کارکرد سخت افزاری با هم متفاوت هستند و هرکدام ویژگی خاص خود را دارند که در این بخش به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

ویژگی های پرینترهای لیزری خود را در این بخش جستجو کنید


پرینتر HP LASERJET 5100پرینتر HP LASERJET 1005پرینتر HP LASERJET 1006پرینتر HP LASERJET 2014پرینتر HP LASERJET 2015پرینتر HP LASERJET 1102پرینتر HP LASERJET 2035پرینتر HP LASERJET 2055
پرینتر لیزری HP LASERJET 5100 یک پرینتر اداری و سازمای می باشد. این پرینتر مناسب برای کارهای سازمانی است. از ویژگی های این پرینتر می توان به چاپ بر روی کاغذ A3 نام برد. این پرینتر دارای سینی کاغذ با گنجایش ۸۵۰ برگ را دارد. کارتریج پرینتر لیزری ۵۱۰۰ اچ پی با هر بار شارژ به طور کامل تا ۷۰۰۰ برگ نوشته بر روی کاغذ A4 را متواند چاپ کند. این چاپگر توان کار ماهانه تا ۶۵۰۰۰ برگ را دارد و با سرعت ۲۲ برگ در دقیقه می تود چاپ کند. این پرینتر قابلیت قرار گرفتن در شبکه را نیز دارا می باشد مرکز رایانه پرشین پس از خرید پرینتر لیزری ۵۱۰۰ اچ پی به صورت نمونه توانست بر روی ویندوز ۷ این پرینتر را نصب کند. سیستم عامل بالاتر از وینوز ۷ تست گرفته نشده است.
پرینتر لیزری P LASERJET P1005 یک پرینتر خانگی و با کیفیت می باشد. این پرینتر نهایتا برای استفاده در شرکت های کوچک با حجم کار کم مورد استفاده قرار میگیرد. از ویژگی های این پرینتر می توان به قابلیت نصب بودن تا ویندوز ۱۰ اشاره کرد. همچنین این پرینتر توان کار ماهانه تا ۵۰۰۰ برگ در ماه را دارا می باد، با هر بار شارژ کارتریج کامل پرینتر لیزری ۱۰۰۵ اچ پی می توان از ۴۰۰ تا ۷۰۰ برگ بر روی کاغذ A4 به صورت نوشته چاپ کرد. اصطلاحا به کارتریج این نوع پرینترها مخزن کوچک می گویند. سرعت چاپ در دقیقه این پرینتر ۱۵ برگ و همچنین رزولوشن چاپ سیاه و سفید پرینتر لیزری ۱۰۰۵ ۱۲۰۰DPI می باشد.
پرینتر لیزری HP LASERJET P1006 نیز پرینتری خانگی می باشد و مانند ۱۰۰۵ از یک خانواده است. تفاوت این دو پرینتر در سرعت چاپ در دقیقه آن ها می باشد به گونه ای که پرینتر لیزری P1006 در هر دقیقه می تواند ۱۷ برگ را چاپ کند. این پرینتر نیز مانند ۱۰۰۵ اچ پی قابلیت نصب بر روی ویندوز ۱۰ را دارا می باشد.
پرینتری اداری اما نه به قدرت ۱۱۶۰ و ۱۳۲۰ اچ پی. پرینتر HP LASERJET 2014 پرینتری اداری می باشد و از ویژگی های آن می توان به سرعت چاپ ۲۳ برگ در دقیقه، توان کار ماهانه ۱۰۰۰۰ برگ و رزولوشن چاپ ۱۲۰۰DPI ان به صورت سیاه و سفید اشاره کرد. این پرینتر چاپ دو رو به صورت اتوماتیک ندارد. تنها اشکال این پرینتر را میتوان به ضعف برد فورمتر آن گرفت و به علت حرارت طبیعی تولید شده داخل پرینتر برد فورمتر آن آسیب پذیر تر از نمونه دیگر آن یعنی ۲۰۱۵ می باشد. این پرنتر با هر بار شارژ کامل کارتریج می تواند تا ۳۰۰۰ برگ A4 نوشته را چاپ کند. خرید و فروش پرینتر لیزری HP LASERJET 2014 در مرکز رایانه پرشین به صورت دست دوم موجود می باشد.
پرینتر قدرت مند لیزری HP LASERJET P2015، این پرینتر یک چاپگر اداری و سازمانی می باشد، دارای قابلیت شبکه شدن و همچنین سرعت چاپ ۲۷ برگ در دقیقه را می توان از قدرت این پرینتر دانست. این چاپگر با قدرت چاپ ۱۵۰۰۰ برگ در ماه خود را با دیگر رقبا متمایز ساخته و جزء پرینتر های قابل اطمینان به شمار می رود. سینی کاغذ این چاپگر ۲۵۰ برگ ظرفیت دارد همچنین تا ویندوز ۸ این پرینتر قابلیت نصب دارد ولی با ویندوز ۱۰ توسط مرکز رایانه پرشین تست نشده است. حدکثر وزن کاغذ مورد استفاده در این پرینتر به صورت شیت ۱۶۳ گرم و حداقل آن ۶۰ گرم می باشد.
پرینتر خانگی و خوش قیمت HP LASERJET P1102 در دو نوع معمولی و وایرلس تولید شده است. از قابلیت های این نوع پرینتر لیزری می توان به سرعت چاپ ۱۸ برگ در دقیقه و توان کار ماهانه حداکثر تا ۵۰۰۰ برگرا اشاره کرد. این چاپگر به هیچ عنوان مناسب برای کارهای سازمانی و اداری نمی باشد. پرینتر لیزری اچپی ۱۱۰۲ دارای سینی کاغذ تا ۱۵۰ برگ می باشد و قابلیت نصب برویسیستم عامل ویندوز ۱۰ را نیز دارا می باشد. با هر بار شارژ کامل کارتریج این پرینتر لیزری میتوان حداکتر تا ۵۰۰ برگ کاغذ A4 نوشته را چاپ کرد.
پرینتر بسیار قدرتمند اداری سازمانی HP LASERJET P2035 از آن دسته چاپگرهایی است که در هر اداره و سازمانی آن را داشته باشید غم ندارید. این پرینتر توان کار ماهانه ۲۵۰۰۰ برگ را دارد که در نوع خود کم نظیر است . همچنین سرعت چاپ در هر دقیقه این چاپگر لیزری تا ۳۰ برگ می باشد. ظرفیت سینی این پرینتر ۲۵۰ برگ می باشد. دارای دو پورت USB و پارالل و همچنین دارای رزولوشن ۱۲۰۰DPI چاپ سیاه و سفید میاشد. با هر بار شارژ کارتریج این پرینتر به طور کامل می تواند ۳۰۰ برگ A4 نوشته را چاپ کند. خرید پرینتر لیزری ۲۰۳۵ اچ پی توسط مرکز رایانه پرشین به صورت دست دوم، استوک و کارکرده صورت می پذیرد.
چاپگر لیزری HP LASERJET P2055 یک پرینتر اداری و قدرتمند می باشد. این پرینتر هم به صورت داپلکس یعنی دو رو زن و هم به صورت معمولی تولید شده است. از ویژگی های این چاپگر می توان به قدرت مثال زدنی آن یعنی توان کار ماهانه ۵۰۰۰۰ برگ در ماه اشاره کرد همچنین سرعت چاپ ۳۵ برگ در دقیقه دارا می باشد. از این نوع پرینتر لیزری در سازمان ها و ادارات دولتی و مراکزی که تعداد چاپ بالایی در ماه دارند استفاده می شود. دقت چاپ این پرینتر به صورت سیاه و سفید ۱۲۰۰ DPI می باشد. این پرینتر لیزری قابلیت اتصال به شبکه را نیز دارا می باشد. خرید پرینتر لیزری اچ پی ۲۰۵۵ در مرکز پرشین انجام می شود.

ویژگی های پرینتر های لیزری خود رو در این بخش جستجو کنید


پرینتر HP LASERJET 1100پرینتر HP LASERJET 1200پرینتر HP LASERJET 1300پرینتر HP LASERJET 1010پرینتر HP LASERJET 1018پرینتر HP LASERJET 1020پرینتر HP LASERJET 1160پرینتر HP LASERJET 1320
پرینتر لیزری ۱۱۰۰ اچ پی یک پرینتر با پورت پارالل می باشد. این پرینتر پورت USB ندارد و از درگاه موازی پارالل استفاده میکند. جزء پرینترهایی می باشد که برای کارهای اداری مورد استفاده قرار میگرفته است و توان کار ماهانه تا ۱۲۰۰۰ برگ را داراست. همچنین این پرینتر با هر بار شارژ کامل کارتریج تا ۳۰۰۰ برگ کاغذ A4 نوشته چاپ می کند.
پرینتر لیزری HP LASERJET1200 از دسته پرینترهای تقریبا حرفه ای زمان خود می باشد. حدود ۱۰ تا ۱۲ سال پیش به بازار ایران آمد و طرفداران زیادی پیدا کرد. خرید پرینتر لیزری ۱۲۰۰ هنوز در ایران به صورت دست دوم صورت می پذیرد و مشتریان نیز برای آن سرو دست میشکنند زیرا هم دارای پورت USB و هم دارای پورت PARALEL می باشد و برای کارهای اداری، سازمان ها و مدارس بسیار مناسب می باشد زیرا در بعضی سازمان ها هنوز پورت های پارالل مورد استفاده قرار میگیرند. از دیگر ویژگی های این پرینتر توان کار ماهانه ۱۵۰۰۰ برگ چاپ در هر ماه می باشد و قدرت خود را به رخ همه می کشد. با هر بار شارژ کامل این پرینتر می توان تا ۳۰۰۰ برگ نوشته را چاپ کرد و در آخر میتوان گفت تا ویندوز ۸٫۱ این پرینتر بر روی کامپیوتر ها قابل نصب می باشد. لازم به ذکر است که نصب پرینتر لیزری ۱۲۰۰ هنوز توسط مرکز رایانه پرشین بر روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ تست نشده است.
پرینتر لیزری ۱۳۰۰ اچ پی مانند پرینتر لیزری ۱۲۰۰ و از همان خانواده می باشد و میتوان به بالاتر بودن سرعت چاپ پرینتر ۱۳۰۰ نسبت به ۱۲۰۰ اشاره کرد و در بقیه موارد همانند پرینتر لیزری ۱۲۰۰ اچ پی می باشد.
با روی کار آمدن پرینتر های نیمه اداری لیزری HP LASERJET 1010 کاربران خانگی نیز امیدوار شدند که دیگر نیاز به تفاده پرینترهای بزرگ و جاگیر گذاشته در خانه نیست و اقدام به خرید پرینترهای لیزری اچ پی ۱۰۱۰ نمودند. در ابتدا ضعیف تر از نسل قبلی خود نشان داد ولی کاربران خانگی و شرکت های کوچکتر از خرید این پرینتر راضی بودند. کیفیت چاپ مناسب این پرینترها حساسیت کمتر مگنت کارتریج آن نسب به شارژ و پودر شارژ و همچنین مخزن شارژ ۲۵۰۰ برگی با هر بار شارژ کارتریج باعث شد تا به سرعت این پرینتر بین کاربران محبوب شود. دارا بودن پورت USB در این پرینترها نیز مزید بر علت شد تا این پرینتر لیزری بین کاربران خوب جا بیفتد. توان کار ماهانه بین ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ برگ و چاپ ۱۲ برگ در دقیقه را میتوان پیشرفت این پرینتر نسبت به رقبای قبلی خود دانست. خرید پرینتر لیزری دست دوم اچ پی ۱۰۱۰ توسط مرکز رایانه پرشین از مشتریان و سازمان ها صورت می پذیرد
پرینتر لیزری HP LASERJET 1018 را می توان ارتقا یافته پرینتر لیزری ۱۰۱۰ اچ پی دانست و تفاوت های آن را می توان در ارتقای تعداد چاپ در دقیقه ۱۴ برگ دانست اما از لحاظ موتوری کاملا ضعیف تر و خانگی نسبت به پرینتر ۱۰۱۰ دانست و بعضا گفته میشود که توان کار ماهانه آن نیز کمتر از ۸۰۰۰ برگ می باشد.
پرینتر لیزری HP LASERJET 1020 را میتوان از خانواده ۱۰۱۰ دانست تمام ویژگی های آن را می توان مانند ۱۰۱۰ لیزری دانست اما این پرینتر تا ۱۶ برگ در دقیقه قدرت چاپ دارد و از این حیث ارتقا پیدا کرده پرینتر لیزری اچ پی ۱۰۱۰ می باشد. خرید و فروش پرینتر لیزری HP 1020 در مرکز رایانه پرشین صورت می پذیرد.
پرینتر های لیزری HP LASERJET 1160 را میتوان نمونه ضعیف شده پرینترهای لیزری ۱۳۲۰ دانست. پرینتر لیزری ۱۱۶۰ به نسبت خانواده ۱۰۱۰ قوی تر و ساختار یافته تر می باشد و همچنین می توان به توان آن در چاپ اینطور اشاره کرد که توان کار ماهانه این پرینتر لیزری ۱۰ تا ۱۲ هزار برگ و همچنین قدرت چاپ بالا در هر دقیقه ۱۹ برگ اشاره کرد همچنین تحت شبکه بودن و حمایت از پروتکل TCP/IP می توان اشاره کرد. این پرینتر لیزری با هر بار شارژ کامل تا ۳۰۰۰ برگ نوشته قطع A4 را میتواند چاپ کند.
پرینتر محبوب و دوست داشتنی لیزری HP LASERJET 1320 یکی از بهترین پرینترهای تولید شده کارخانه امریکایی اچ پی می باشد. توان کار بالا، قدرت چاپ و سرعت مناسب در هر دقیقه، ویژگی دو رو زدن چاپ در هردو طرف صفحه و تحت شبکه بودن این پرینتر لیزری را از بقیه رقبای خود متمایز ساخته است. پرینتر لیزری HP 1320 با هر بار شارژ کامل کارتریج خود تا ۳۰۰۰ برگ نوشنه بر روی کاغذ A4 را میتواند چاپ کند. توان کار ماهانه این پرینتر قدرتمند ۱۰۰۰۰ برگ اسمی در ماه می باشد و سرعت چاپ آن نیز ۲۱ برگ در دقیقه می باشد. پردازنده این پرینتر ساخت شرکت موتورولا میباشد. بالاترین وزن کاغذی که در این پرینتر می توان به کار گرفت در هر شیت کاغذ ۱۶۳ گرم میباشد و همچنین حمایت از شبکه ویژگی های منحصر به فرد این پرینتر لیزری یعنی پرینتر لیزری HP 1320 می باشد. مرکز رایانه پرشین آماده ارائه بهترین خدمات برای این پرینتر می باشد و همچنین خرید پرینتر لیزری ۱۳۲۰ اچ پی در این مرکز صورت میگیرد.