راهنمای خرید پرینتر های لیزری:

هر پرینتر لیزری و اصولا هر کالایی که تولید می شود به موازات مزایایی که دارد دارای نقاط ضعف نیز می تواند باشد.

معمولا هیچ محصولی بی عیب نیست. حالا ما می خواهیم در این بخش به تجزیه و تحلیل کلی پرینتر های لیزری با برند های مختلف بپردازیم که خود می تواند راهنمای خرید برای شما کاربران در تهیه و خرید پرینترهای لیزری باشد.

توجه داشته باشید که تمام مطالب به کار رفته در این بخش به دور از تعصب جناحی و تنها با تجربه و رویت مشکلات مختلفی که تکنسین های ماشین های اداری با آن روبرو هستند به دست آمده است.

امیدوارم با این راهنمای خرید اطلاعاتی ولا اندک در مورد برندهای پرینترهای لیزری بدست بیاورید.

راهنمای خرید پرینترهای hp


بیشترین تعداد خرید پرینترهای دست دوم و کارکرده در ماه توسط مرکز رایانه پرشین خرید پرینترهای hp  می باشد. پرینترهای hp به علت خدمات خیلی خوبی که در ایران دارند بیشتر از سایر پرینترها در ایران مورد استقبال قرار گرفته اند و به همین دلیل کردم یکی از مشتری های پرو پا قرص خرید پرینترهای hp هستند.

حالا در خرید پرینترهای hp چه مزیتی هست که سازمان ها و مردم دنبال آن هستند؟

پرینترهای hp از چند جهت قابل بررسی هستند. این پرینترها (پرینترهای لیزری) دارای کیفیت چاپ مناسب و کاملا قابل قبول می باشند. از لحاظ قطعات موجود در بازار نیز حتی اگر سازمان و یا وارد کننده انحصاری خاصی از آن پشتیبانی نکند باز هم قطعات  آنها حتی پرینترهای ۱۵ سال پیش نیز به راحتی قطعاتشان قابل دسترس هستند و می شود به آنها اعتماد کرد. اما بخش مهم کار نیز پشتیبانی از نرم افزار و درایور پرینترهای hp میباشد که به لطف پشتیبانی قدرتمند این شرکت اکثر درایورهای آن نیز در سایت سازنده موجود می باشد. پس برای خرید پرینترهای hp دلایل محکم و زیادی وجود دارد که می توان آنها را معیار خرید قرار داد.

حال سراغ بررسی دیگر پرینترهای لیزری موجود در بازار می رویم.

 

راهنمای خرید پرینترهای کانن Canon


خرید پرینترهای لیزری دست دوم کانن Canon نیز توسط مرکز رایانه پرشین از مشتریان و سازمان ها به صورت تک و عمده انجام می شود.

از پرینترهای لیزری کانن Canon می توان به این اشاره کرد که تقریبا کپی برابر اصل پرینترهای hp (اچ پی) می باشند. از لحاظ سخت افزار و گاها دیده شده که فقط خارهای کارتریج ها با هم تفاوت دارد. اما در چه مواردی با هم تفاوت دارند؟

پرینترهای کانن تغییراتی را در برد اصلی خود ایجاد کردند و اغلب به خاطر افزایش رم دستگاه سرعت چاپ بالاتری را دارند.

تغییراتی که در کیفیت اصلی برد دستگاه و جنس آن ایجاد شده در بعضی مواقع دیده شده که به نسبت حرارتی که دستگاه تولید میکند در هنگام چاپ، برد اصلی یا برد فورمتر توانایی تحمل این حرارت را ندارند و باعث سوختن برد دستگاه می شوند که البته تعداد آنها نیز بسیار کم است.

از لحاظ ارائه خدمات و پشتیبانی قطعات در بازار نیز باید گفت از آنجایی که اکثر قطعات اصلی آن از HP میباشد مشکلی از بابت تامین قطعات پرینترهای لیزری کانن Canon وجود ندارد و در خرید پرینترهای کانن Canon دچار تردید نشوید.

اما مشکل اساسی پرینترهای کانن ارائه نرم افزارهای پشتیبان مانند درایورهای این پرینترها می باشد. شرکت کانن گویا در زمینه ارائه درایورهای نصب پرینترهای خود زیاد تمایلی به ارائه خدمات بی نقص مانند شرکت hp ندارد و شاید جزء سیاست های اصلی شرکت canon  باشد به طوریی که بعضی از دستگاههای لیزری قدیمی تر این شرکت قابل نصب بر روی سیستم عامل های جدید شرکت ماکروسافت نیستند و این خود یکی از نقص های این دستگاه ها می باشد و اگر به طور سلیقه ای بتوان ازین نقص چشم پوشی کرد میتوان اولویت دوم خرید پرینترهای لیزری را در خرید پرینترهای کانن Canon دانست.