تعمیر پرینتر لیزری hp 1020 بخش کاغذ کش

 پرینتر لیزری HP 1020:

بخش کاغذ کش پرینتر ها یکی از پر استهلاک ترین قسمت های پرینترها می باشد. به علت تماس مستقیم کاغذ کش پرینترها با کاغذ و سابیده شدن لاستیک کاغذ کش ها در پرینتر ها به وفور مشاهده میکنیم که تعمیرات این بخش از پرینترها بیشترین آمار مراجعه کنندگان را به مراکز تعمیرات پرینتر مانند مرکز رایانه پرشین دارند.

در اینجا نیز یک مشتری با مراجعه به مرکز رایانه پرشین و اعلام خرابی کاغذ کش پرینتر لیزری ۱۰۲۰ خود که محصول شرکت HP می باشد درخواست تعمیر و یا تعویض کاغذ کش پرینتر خود را کرده است.

خرابی های مشاهده شده در این بخش از پرینترها:

۱- کاغذ داخل دستگاه گیر میکند (چند سانت اول که کشیده شد)

۲- دستگاه زور می زند کاغذ را بکشد اما نمی کشد.

۳- دستگاه کاغذ را چند تایی می کشد.

برای تعویض کاغذکش های بسیاری از پرینتر ها تعمیرکار مجبور است قسمت خیلی زیادی از پرینتر را باز کند تا بتواند به کاغذ کش دسترسی داشته باشد.

نکته بسیار مهم: پیام مرکز رایانه پرشین به مشتریان عزیز جهت تعمیرات و رعایت کردن مسائلی که به عمر کاغذ کش پرینترتان کمک می کند این است که تا حد امکان از کاغذ های یک بار و یک رو پرینت گرفته شده استفاده نکنید.

از کاغذ هایی که وزن شیت آنها کمتر از ۸۰ گرم است استفاده نکنید.

متاسفانه با وجود زیاد بودن محصولات داخلی خیلی با کیفیت اما بعضا دیده شده برخی از شرکت ها کاغذ های بی کیفیت با وزن هر شیت کمتر از ۸۰ گرم را برش و به قطع های A4 در می آورند که به خاطر نازک بودن و غیر استاندارد بودن این کاغذ ها، کاغذ کش پرینترها قادر به کشیدن این نوع از کاغذ ها نیستند و اغللب مشتریان که اطلاعات لازم را در این موضوع ندارند فکر میکنند که کاغذ کش پرینترشان خراب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.