تعمیر و سرویس لپ تاپ سونی sony n50 سرویس فن و سرویس لپ تاپ

تعمیر و سرویس لپ تاپ سونی sony n50

لپ تاپ سونی sony n50 موردی بود که برای تعمیر و سرویس به مرکز رایانه پرشین آورده شد.

مراجعه کننده لپ تاپ سونی sony n50 اظهار کرد که این لپ تاپ صدای خیلی بدی میدهد. متخصص مرکز رایانه پرشین پس از بررسی کامل به این نتجیه رسید که فن این دستگاه صدای خیلی زیادی می دهد.

مشکل بعدی که آورنده آن برای تعمیر لپ تاپ سونی Sony n50 عنوان کرد قطع و وصل شدن تصویر مانیتور آن بود. قطعا یکی از اولین احتمالاتی که هر تعمیرکاری می دهد کابل ال سی دی متصل به برد این نوع لپ تاپ ها می باشد.

توضیحاتی در مورد لپ تاپ sony n50 :

در تعمیر لپ تاپ سونی sony n50 اولین چیزی که جلب نظر می کرد ضخامت بسیار باریک این لپ تاپ بود.

این لپ تاپ به صورت دستی از خارج از کشور توسط مشتری آورده شده بود. در چنین مواردی آن چیزی که بیش از همه ذهن تعمیر کار را مشغول می کند این است که آیا در تعمیر این دستگاه با مشکل کمبود لوازم پشتیبانی برای تعمیرات آن ها مواجه خواهد شد یا خیر.

لپ تاپ سونی sony n50  با ضخامت بسیار باریک خود کاملا مناسب برای حمل و نقل به علت وزن پایین خود می باشد. اما آیا مناسب برای کارهای حرفه ای نیز هست؟

این لپ تاپ با مشخصات فنی پردازنده  core i5 بدون گرافیک مجزا و با ۴ گیگ رم ظاهرا مناسب برای کارهای اداری می باشد. لپ تاپ sony n50 با حافظه ۱۲۸ گیگابایت به صورت ssd و بدون هارد دیسک کلاسیک و ۳٫۵ اینچی اینترنال تنها با تکیه بر چیپ های سامسونگ نیاز هارد داخلی را برطرف کرده است. تا اینجای کار می توان یکی از دلایل باریک بودن این لپ تاپ را فهمید. پس اگر روزی نیاز به باز کردن دستگاه خود پیدا کردید به دنبال هارد دیسک نگردید چون ندارد.

برای تعمیر لپ تاپ سونی sony n50 با توجه به ایرادی که مشتری عنوان کرده بود نیاز به فن نو داشتیم که متاسفانه با تماس هایی که با اکثر تامین کنندگان قطعات لپ تاپ داشتیم هیچ کدام این نوع فن را موجود نداشتند.

پس از اینکه متوجه شدیم فن این لپ تاپ در بازار وجود ندارد مجبور به سرویس فن این لپ تاپ شدیم اما با توجه به اینکه در عکس ها نیز مشاهده میکنید راهی برای دستیابی به بلبرینگ این فن به علت اینکه دو طرف مرکز اتصال فن با الومینیوم از سمت کارخانه مسدود شده است نداشتیم.

اما با کمی دقت متوجه شدیم که این فن به شکل بسیار راحتی قابل جدا شدن می باشد.

پس از اینکه این فن به طور کامل با روغن های لوبریکانت مخصوص اتصالات و بلرینگ شستشو داده شد مجددا اقدام به بستن لپ تاپ مشتری کردیم. در مورد قطع و وصل شدن تویر مانیتور هم این حدس ما درست بود با تمیز کردن سر کابل اتصال مانیتور به برد اصلی مشکل آن نیز برطرف شد.

مراحل باز کردن لپ تاپ در عکس های زیر برای شما آورده شده است.

5 گفتگو درباره “تعمیر و سرویس لپ تاپ سونی sony n50 سرویس فن و سرویس لپ تاپ

  1. سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از
    دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.